7. junija 2019

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Primož Gliha, je v prijateljski tekmi v mestu Aarau z izidom 2:1 premagala Švico. Za slovensko zmago pred okrog tri tisoč gledalci sta zadela Jan Mlakar in Žan Celar.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA:

ŠVICA U21 – SLOVENIJA U21 1:2 (1:0)

Strelci: Guillemeno (33′); Mlakar (61’/11m), Celar (82′)
Rumeni kartoni: Racioppi, Domgjoni, Guillemenot; Brekalo, Frelih.

Švica: Racioppi, Seydoux, Cömert, Bamert, Sidler, Janjičić, Toma, Domgjoni, Bajrami, Guillemenot, Vargas. Igrali so še: Zesiger, Asllani, Zeqiri, Pusić, Ndoye. Selektor: Mauro Lustrinelli.
Slovenija: Frelih, Rom, Zec, Brekalo, Koblar, Petrovič (56′ Horvat), Zaletel, Pišek, Gnezda Čerin, Celar (86′ Rogelj), Mlakar (91′ Valenčič). Selektor: Primož Gliha.

Domači so z golom Jeremyja Guillemenota dobili prvi polčas, Žiga Frelih je klonil v 33. minuti, v drugem polčasu pa smo videli slovenski preobrat. V 61. minuti, po prekršku vratarja Racioppija, je enajstmetrovko uspešno izvedel Jan Mlakar. Preobrat Slovenije je v 82. minuti dokončal mladi up Rome Žan Celar, Slovenci pa se domov vračajo z zmago.