i
27. marca 2021

Romuni premagali Madžare

Nogometaši Madžarske so v drugem krogu skupine A evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Budimpešti izgubili proti Romuniji z 1:2 (0:0).

UEFA EVROPSKO PRVENSTVO DO 21 LET – SKUPINA A:

MADŽARSKA – ROMUNIJA 1:2 (0:0)

Bozsik Arena, sodniki: Visser, Nijssen in Wyns (vsi Belgija).
Strelci: 1:0 Csonka (56.), 1:1 Matan (69.), 1:2 Pascanu (87.)
Madžarska: Bese, Bolla, Balogh, Mocsi, Deutsch (od 89. Bukta), Csonka, Mezei (od 67. Kata), Skribek (od 52. Barany), Szendrei, Kiss (od 67. Tamas), Szoke.
Romunija: Vlad, Harut, Ciobotariu, Pascanu, Boboc, Olaru, Marin, Ciobanu, Morutan (od 61. Petre), Ganea (od 86. Popescu), Matan (od 89. Itu).
Rumeni kartoni: Mezei, Kiss, Mocsi, Szoke, Csonka, Deutsch; Ciobotariu, Morutan, Pascanu, Genea.
Rdeči karton: Adrian Szoke (43.).

Drugi domačini tega EP do 21 let, Madžari so izgubili še drugo tekmo v skupini A in so brez možnosti za napredovanje v izločilne boje. Po porazu proti Nemčiji (0:3) za uvod v prvenstvo, so v drugem krogu celoten drugi polčas odigrali z igralcem manj, celo prišli do vodstva, nato pa popustili in igrišče zapustili praznih rok.

V prvem delu so imeli več od igre Romuni, bližje zadetku pa so bili dvakrat domačini. Najprej prek Beneguza Bolle od daleč in Szabolcsa Mezeija iz prostega strela, a je obakrat sijajno posredoval Daniel Vlad. Ob koncu prvega dela si po nespametnem posredovanju rdeči karton prislužil Adrian Szoke.

Z desetimi možmi na zelenici so Madžari v 56. minuti po lepo odigranem protinapadu povedli. Podajo Laszla Deutscha je pred vrati v mrežo preusmeril Andras Csonka. Domačini so se nato povlekli v obrambo, Romuni pa so vse bolj pritiskali proti vratom Balazsa Beseja. Za izenačenje je poskrbel Alexandru Matan v 70. minuti z odličnim udarcem z roba kazenskega prostora.

Do konca dvoboja so Romuni pritiskali na vso moč in si ustvarili številne lepe priložnosti. Eno od teh so izkoristili v 87. minuti, ko je po podaji s kota pred vrati zadel branilec Alexandru Pascanu za štiri točke v skupini A. V prvem krogu so igrali neodločeno proti Nizozemski (1:1). Drevi bo v skupini A še obračun favoriziranih Nemcev in Nizozemcev