25. marca 2021

Presenečenje pripravili tudi Danci

Nogometaši Danske so v prvem krogu skupine C evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Sombotelu premagali Francijo z 1:0 (0:0).

Uefa evropsko prvenstvo do 21 let, skupina C:

Francija – Danska 0:1 (0:0)

Haladas stadion, sodniki: Peljto, Ibrimsimbegović, Beljo (vsi BiH).
Strelec: Dreyer (75.).
Rumeni kartoni: Gouiri, Camavinga; Lindström, Carstensen.
Rdeč karton: /

Francija: Lafont, Fofana, Kounde, Badiashile, Truffert, Camavinga (od 77. Soumare), Kamara (od 62. Tchouameni), Guendouzi (od 62. Ikone), Faivre (od 77. Lauriente), Edouard (od 62. Mouani), Gouiri.
Danska: Christensen, Carstensen (od 70. Roerslev), Nelsson, Bech, Poulsen, Kofod Andersen (od 83.Hjulmand), Nartey, Lindström (od 70. Holse), Isaksen (od 46. Dreyer), Bruun Larsen, Faghir (od 60. Frederiksen).

Tako kot Angležem je v prvem krogu evropskega prvenstva spodrsnilo tudi Francozom, še eni izmed favoriziranih reprezentanc prvenstva. Tudi način, kako so izgubili, je bil podoben angleškemu porazu proti Švici. Jalova terenska premoč jim ni pomagala, Danci so bili konkretnejši in nevarnejši, kar so v 75. minuti kronali z golom Andersa Dreyerja.

V prvem polčasu sta imeli ekipi le po eno priložnost, Francozi so tik pred odmorom prek Amineja Gouiriji zadeli okvir vrat. V drugem polčasu so bili Danci nekajkrat v priložnosti za vodilni gol, tudi Francozi niso bili brez njih, toda edini poskus, po katerem je žoga končala v mreži, je bil strel Dreyerja, ki je pred vrati izkoristil lepo podajo Jacoba Bruuna Larsna.

Tekst: STA, MKo