28. marca 2021

Portugalci porazili še Angleže

Nogometaši Portugalske so v drugem krogu skupine D evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Ljubljani premagali Anglijo z 2:0 (0:0).

Uefa evropsko prvenstvo do 21 let, skupina D:

Portugalska – Anglija 2:0 (0:0)

Stadion Stožice, brez gledalcev, sodniki: Letexier, Mugnier, Rahmouni (vsi Francija).
Rumeni kartoni: Correia, Ramos; Godfrey.
Rdeči kartoni: /.
Strelca: 1:0 Carvalho (64.), 2:0 Trincao (74./11-m).

Portugalska: Costa, Correia, Queiros, Leite, Dalot, Vitinha, Florentino (od 46. Braganca), Fernandes (od 46. Trincao), Vieira (od 63. Conceicao), Carvalho (od 73. Ramos), Pote (od 88. Soares).
Anglija: Ramsdale, Tanganga, Godfrey, Guehi, S. Sessegnon (od 83. Brewster), Davies (od 72. Jones), Skipp, Smith Rowe (od 46. Eze), Madueke (od 72. Gallagher), R. Sessegnon (od 55. McNeil), Nketiah.

Tako kot Švicarji so se tudi Portugalci zasluženo veselili uspeha proti slabim Angležem. Ti so v skupini D na dnu brez točke, medtem ko Portugalci vodijo s štirimi, Hrvati in Švicarji pa imajo po današnji drami v Kopru na lestvici po tri točke.

Dvoboj so bolje odprli Portugalci, že v četrti minuti je Ben Godfrey s posredovanjem na golovi črti preprečil hiter zaostanek Angležev. Slednji so napadali predvsem po krilih, a podaje v sredino niso bile natančne. Correa je v 33. minuti močno sprožil, a je strel uspel odbiti Aaronu Ramsdalu. Vratar Angležev se je izkazal tudi po kotu in strelu Poteja le nekaj sekund kasneje, odbitka pa ni “pospravil” Florentino.

Portugalci so bili po zmagi v prvem krogu proti Hrvatom (1:0) samozavestni, a brez nepotrebnega “zaletavanja” v angleški obrambni zid. V 58. minuti je bil po strelu od daleč blizu Fabio Vieira, tri minute kasneje pa še Vitinha.

V 64. minuti pa je pritisk Portugalcev vendarle obrodil sadove. Lepo podajo Poteja je z natančnim zaključkom v zadetek pretvoril Dani Carvalho. Angleži so si deset minut zatem še dodatno skopali jamo, potem ko je Marc Guehi pohodil Goncala Ramosa, ki je le minuto pred tem stopil na zelenico. Z bele pike je bil natančen Trincao.

Varovanci Aidyja Boothroyda tudi v nadaljevanju nikakor niso našli poti do vrat Dioga Coste. Podobno kot ob porazu proti Švici v prvem krogu so bili povsem brez ideje in so pred zadnjim krogom v zelo slabem položaju. V sredo se bodo pomerili s Hrvati, Portugalce pa čaka obračun s Švicarji.