27. marca 2021

Nemci s točko proti Nizozemcem blizu četrtfinala

Nogometaši Nemčije in Nizozemske so se v drugem krogu skupine A evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Szekesfehervarju razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Uefa evropsko prvenstvo do 21 let, skupina A:

Nemčija – Nizozemska 1:1 (0:0)

Stadion Sostoi, sodniki: Mariani, Tegoni in Bindoni (vsi Italija).
Strelca: 0:1 Kluivert (48.), 1:1 Nmecha (84.).
Rumeni kartoni: Dorsch, Jakobs; Koopmeiners, Teze.
Rdeči kartoni: /.

Nemčija: Dahmen, Vagnoman, Pieper, Schlotterbeck, Jakobs (od 77. Raum), Dorsch, Maier (od 82. Stach), Baku (od 89. Janelt), Özcan (od 77. Klimowicz), Berisha (od 82. Burkardt), Nmecha.
Nizozemska: Scherpen, Teze, Schuurs, Botman, Bakker, Harroul, de Wit (od 87. Brobbey), Koopmeiners, Lang (od 22. Kadioglu), Gakpo, Kluivert (od 78. Dilrosun).

Dvoboj uglednih mladih reprezentanc ni postregel z atraktivno predstavo. Bližje trem točkam so bili Nizozemci, ki so sprva izkoristili veliko napako nemškega vratarja, nato pa jim je v zadnjih desetih minutah padla osredotočenost in sledila je nemška kazen.

Blizu izločilnim bojem, ti bodo na sporedu med 31. majem in 6. junijem, so tako Nemci, ki imajo na vrhu lestvice skupine A štiri točke. Prav toliko jih imajo po današnji zmagi proti Madžarom (2:1) tudi Romuni. Nizozemci imajo dve, gostitelji prvenstva Madžari pa so brez točk in bodo po prvem delu končali EP do 21 let.

V “uspavanki” v prvem polčasu so imeli edino pravo priložnost Nizozemci. V 36. minuti so jih centimetri ločili od vodstva, ko je z glavo Dani de Wit zadel vratnico. Tri minute kasneje je obrambi ušel še Justin Kluivert, a je zelo slabo zaključil.

Drugi polčas pa se je začel z veliko napako nemškega vratarja Finna Dahmena. Ta je povsem zgrešil žogo in Kluivertu omogočil lahek zaključek v prazno mrežo. Nemci so nato prevzeli pobudo, in po zaslugi lepega prodora rezervista Jonathana Burkardta ter lahkega zaključka Lukasa Nmeche v 84. minuti prišli do izenačenja in delitve točk.

V torek bodo Nizozemci igrali proti že odpisanim Madžarom, Nemci pa se bodo udarili z Romuni.