24. marca 2021

Remi Češke in Italije

Mladi reprezentanci Češke in Italije sta na tekmi 1. kroga skupine B na EP do 21 let igrali neodločeno z 1:1 (0:1).

Uefa evropsko prvenstvo do 21 let, skupina B:

Češka – Italija 1:1 (0:1)

Stadion Z’dežele, brez gledalcev, sodniki: Higler, van Zullen in Baldar (vsi Nizozemska).
Strelci: 31. Scamacca, 75. Maggiore (a.g.).
Rumeni kartoni: Vitik, Bucha, Janošek; Zappa, Marchizza, Del Prato.
Rdeči karton: Tonali, Marchizza.

Češka: Jedlička, Vitik, Chaluš, Holik (od 49. Granečny), Sadilek, Bucha, Šašinka (od 89. Janošek), Krejči, Lingr, Karabec (od 78. Drchal), Šulc.
Italija: Carnesecchi, Gabbia, Marchizza, Frattesi (od 66. Rovella), Tonali, Cutrone (od 73. Raspadori) Scamacca, Del Prato, Zappa (od 73. Bellanova), Sala, Maggiore (od 89. Pobega).

Petkratni evropski prvaki do 21 let Italijani so danes v Celju zapravili vodstvo iz prvega polčasa in v drugem delu tekme prebujeni Češki dovolili priti do izenačenja.

Italijani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, ustvarili več priložnosti in to kronali z zadetkom v 31. minuti. Tega je dosegel Gianluca Scamacca, danes najkoristnejši igralec azzurov.

Napadalec Genoe se je po hitrem protinapadu in natančni podaji sam znašel v kazenskem prostoru, preigral vratarja Martina Jedličko in pospravil žogo v mrežo. Že prej je bil za Italijo dvakrat nevaren prav on.

Češka je v prvem polčasu imela le malo pobude in si je ustvarila le eno priložnost. V 10. minuti je strel z glavo Ondreja Šašinke po kotu ubranil italijanski vratar Marco Carnesecchi.

V drugem polčasu pa so Čehi pokazali več želje in z borbeno igro prevzeli nadzor nad sredino igrišča. Kljub temu pa sprva niso uspeli ustvariti nevarnejših priložnosti.

To se je spremenilo v zadnjih 20 minutah srečanja, ko so sprva iz hitrega protinapada celo zatresli mrežo, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Pet minut kasneje pa so vendarle prišli do izenačenja. Visoko žogo v kazenski prostor po prostem strelu je v lasten gol preusmeril Maggiore.

Italijani so v zaključku tekme pritisnili na češki gol, ustvarili številne priložnosti, a vselej bili bodisi za las nenatančni bodisi pa je njihovo namero preprečil razpoloženi Jedlička. Na koncu pa jim je zmanjkalo tudi discipline, zato so tekmo končali brez dveh nogometašev.