30. marca 2021

Remi brez zadetkov razveselil Nemce

Mlada nemška reprezentanca si je z remijem brez zadetkov proti Romuniji danes v Budimpešti zagotovila napredovanje v osmino finala evropskega prvenstva do 21 let. Romunija je zaradi slabše razlike v golih s tretjim mestom v skupini A končala svojo pot na prvenstvu.

UEFA Evropsko prvenstvo do 21 let – skupina A:

NEMČIJA – ROMUNIJA 0:0 (0:0)

Stadion Bozsik Arena, brez gledalcev, sodniki: Cuadra, Prieto, Naranjo (vsi Španija).
Strelci: /.
Nemčija: Dahmen, Raum, Schlotterbeck, Pieper, Vagnoman, Dorsch, Maler, Baku (od 82. Jakobs), Klimowicz (od 63. Burkardt), L. Nmecha, Berisha (od 91. Stach).
Romunija: Vlad, Vladolu, Pascanu (od 64. Dragusin), Clobotariu, Harut, Itu (od 46. Ciobaru), Dulca (od 57. Morutan), Oalda, Olaru, Petre (od 76. Popescu), Matan.
Rumeni kartoni: Raum, Dorsch, Pieper; Oaida, Itu, Matan, Olaru, Petre, Ciobotariu.
Rdeči kartoni: /.

Prepričljiva zmaga Nizozemske na drugi tekmi skupine A proti Madžarski je izid v Budimpešti naredila za odločilnega. Boljšo razliko v zadetkih je v izhodišču imela Nemčija, ki se je tako lahko zadovoljila z remijem.

Mladi “elf” je tudi sicer imel več od igre, zapravil celo priložnost z bele točke, a tudi Romunija ni bila brez svojih priložnosti. Predvsem v uvodnem delu tekme je ta celo prevladovala na zelenici. Poskus Marcota Dulceja v 3. minuti so Nemci ustavili na črti, Alexandru Irinel Matan pa je kmalu zatem zadel vratnico.

A začetni nalet Romunov ni trajal dolgo, Nemci pa so zatem začeli ustvarjati priložnosti. Vendar tudi oni niso znali izkoristiti svojih priložnosti. Najbližji zadetku v prvem polčasu je bil Mateo Klimowicz, njegov poskus v 39. minuti je na črti ustavila romunska obramba. Že pred tem je žogo z glavo poslal preko gola.

V drugem polčasu so Nemci zapravili še več priložnosti, najboljšo Lukas Nmecha v 72. minuti, ki mu z bele točke ni uspelo premagati romunskega vratarja. V zaključku tekme pa je Amos Pieper z glavo zadel prečko.

Kljub zapravljenim priložnostim pa so Nemci že pred to tekmo naredili dovolj za napredovanje. S petimi točkami so zaključili na drugem mestu v skupini, za Nizozemci, ki so po današnji zmagi s 6:1 prvo mesto osvojili z boljšo razliko v golih.