31. marca 2021

Portugalci ugnali še Švicarje

Nogometaši Portugalske so v tretjem krogu skupine D evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Ljubljani premagali Švico s 3:0. Kot najboljša ekipa skupine D se bodo v četrtfinalu 31. maja pomerili proti Italiji.

UEFA Evropsko prvenstvo do 21 let – skupina D:

ŠVICA – PORTUGALSKA 0:3 (0:1)

Stadion Stožice, brez gledalcev, sodniki: Nyberg, Beigi, Söderqvist (vsi Švedska).
Strelci: 0:1 Queiros (3.), 0:2 Trincao (60.), 0:3 Conceicao (65.).
Švica: Racioppi, Van Der Werff, Bamert, Rüegg, Muheim, Imeri (od 67. Rieder), Domgjoni, Jankewitz (od 67. Guillemenot), Lotomba (od 61. Toma), Mambimbi (od 61. Zeqiri), Ndoye (od 74. Stergiou).
Portugalska: Costa, Correia, Queiros, Leite, Dalot, Vitinha (od 73. Soares), Braganca, Pote (od 71. Fernandes), Vieira (od 62. Mario), Trincao (od 62. Conceicao), Tomas (od 62. Ramos).
Rumeni kartoni: Leite; Muheim.
Rdeči karton: Miro Muheim (72.).

Portugalci prav ničesar niso prepustili naključju. Tudi na tretji tekmi so osvojili tri točke in poleg Danske brez izgubljene točke končali skupinski del. Švicarji se poslavljajo predvsem zaradi poraza proti Hrvaški v drugem krogu.

Portugalci so povedli že v tretji minuti, ko je podajo Vitinhe z desne strani z glavo mimo vratarja Racioppija preusmeril branilec Diogo Queiros. Varovanci Ruija Jorgeja so bili znova zelo prepričljivi z žogo v nogah, v prvem polčasu pa so si pripravili nekaj lepih priložnosti, a je ostalo pri izidu iz tretje minute. Švicarji so si najlepšo priložnost v prvem delu priigrali v 32. minuti, a je iz ugodnega položaja Toni Domgjoni zgrešil.

V drugem delu so imeli Švicarji sprva žogo več v svojih nogah. Prizadevali so si priti do izenačenja in s tem napredovanja med najboljših osem, a so med 60. in 65. minuto doživeli dvojni hladni tuš. Po lepi akciji je za 2:0 drugič na prvenstvu zadel nogometaš Barcelone Trincao, pet minut kasneje pa je po napaki branilca Jasperja Van Der Werffa iznajdljivo zadel še rezervist Francisco Conceicao.

Nato so zmagovalci skupine D stopili s plina in le počakali, da se izteče igralni čas. V četrtfinalu morda celo najbolj prepričljivo ekipo skupinskega dela prvenstva 31. maja čaka obračun z Italijo, ki je v torek zvečer visoko s 4:0 ugnala slovensko reprezentanco.