30. marca 2021

Nizozemci napredovanje potrdili z visoko zmago

Nizozemski nogometni upi so si z zmago z 6:1 (1:0) proti Madžarski danes v Szekesfehervarju zagotovili napredovanje med najboljših osem na evropskem prvenstvu do 21 let. Sogostiteljica Madžarska je turnir zaključila brez osvojene točke v skupini A.***

UEFA Evropsko prvenstvo do 21 let, skupina C:

NIZOZEMSKA – MADŽARSKA 6:1 (1:0)

Arena Sosto, brez gledalcev, sodniki: Scharer, De Almeida in Zogaj (vsi Švica).
Strelci: 1:0 de Wit (42.), 2:0 Boadu (47.), 3:0 Gakpo (58.), 3:1 Bolla (66.); 4:1 Gakpo (72.), 5:1 Botman (87.), 6:1 Brobbey (89.).
Nizozemska: Scherpen, Bakker (od 46. Malacia), Botman, Schuurs, Teze (od 46. Zeefuik), Kadioglu (od 82. Ekkelenkamp), Harroui, Gakpo (od 82. Dilrosun), de Wit, Boadu, Kluivert (od 46. Brobbey).
Madžarska: Balazs, Bolla, Varju, Mocsi, Huszti (od 52. Deutsch), Hinora (od 52. Csonka), Kata, Skribek (od 53. Szendrei), Mezei (od 89. Palincsar), Bukta, Barany (od 63. Biro).
Rumeni kartoni: Boadu, Botman; Huszti, Barany.
Rdeči karton: /.

Oranžni so po dveh remijih na zaključni tekmi skupinskega dela vendarle zabeležili prvo zmago na turnirju in s tem ujeli zadnji vlak za izločilne boje, ki bodo na vrsti od 31. maja do 6. junija. S kar 6:1 so bili boljši od domače izbrane vrste, kar pa je na koncu celo zadostovalo za prvo mesto v skupini.

Nizozemci so do pomembne zmage prišli v prepričljivem slogu. Od prvega do zadnjega sodniškega piska so bili gospodarji na igrišču, razmerje v strelih je bilo kar 26:6. A kljub številnim priložnostim so do vodstva v prvem polčasu prišli šele nekaj minut pred premorom, ko je v 42. minuti zadel Dani De Wit.

V drugem polčasu so Nizozemci vendarle potrdili svojo prevlado na zelenici in hitro prišli do neulovljive prednosti. Po golih Waymana Boaduja in Codyja Gakpoja je bilo v 58. minuti že 3:0.

Čeprav so Madžari po storjenem prekršku v kazenskem prostoru z bele točke znižali izid na 1:3 v 65. minuti, pa Nizozemci niso popuščali. V nadaljevanju so bili učinkoviti s svojimi priložnostmi in do konca tekme mrežo zatresli še trikrat: drugi svoj zadetek je dosegel Gakpo, mrežo pa sta zatresla še Botman in Brobbey.

Nizozemci so zaradi gol razlike skočili celo na prvo mesto v skupino pred Nemčijo, ki je na drugi tekmi skupine A v Budimpešti z Romunijo odigrala remi brez zadetkov. Tudi Romunija je skupinski del zaključila s petimi točkami, a je ob tem imela najslabšo gol razliko.