31. marca 2021

Med osmerico tudi Francija

Nogometaši Francije so v tretjem krogu skupine C evropskega prvenstva igralcev do 21 let v Ljubljani premagali Islandijo z 2:0 (2:0) in si zagotovili nastop v četrtfinalu.

UEFA Evropsko prvenstvo do 21 let – skupina C:

ISLANDIJA – FRANCIJA 0:2 (0:2)

Gyirmoti stadion, brez gledalcev, sodniki: Visser, Nijssen, Wyns (vsi Belgija).
Strelca: 0:1 Guendouzi (17.), 0:2 Edouard (38.).
Islandija: Olafsson, Thorkelsson, Leifsson (od 86. Hauksson), Palmason, Fridriksson, Baldursson, K. Thordarson (od 74. Helgason), Willumsson, Ingimundarson (od 74. Bjarkason), Anderson (od 86. S. Thordarson), Finnsson (od 86. Gunnarsson).
Francija: Lafont, Dagba, Kounde, Badiashile, Maouassa, Claude-Maurice (od 74. Camavinga), Tchouameni (od 19. Soumare), Guendouzi, Ikone (od 61. Lauriente), Edouard (od 61. Muani), Gouiri (od 61. Faivre).
Rumeni kartoni: Finnsson; Claude-Maurice.
Rdeči karton: /.

Islandci so za napredovanje potrebovali zmago za štiri gole in poraz Rusije, kar se proti tako kakovostni zasedbi Francije ni uresničilo. Ti so z drugo zmago napredovali v četrtfinale, ki bo na sporedu 31. maja.

Za prvi zadetek so potrebovali dobrih 16 minut, ko je podajo Alexisa Claude-Marurica zlahka izkoristil kapetan Matteo Guendouzi. V 38. minuti pa je vodstvo z odlično spodkopanim udarcem povišal Odsonne Edouard, sicer napadalec Celtica in najboljši strelec v kvalifikacijah za ta turnir.

V drugem polčasu Francozi niso več pritiskali na vso moč, so pa bili precej boljši tekmec. Proti vratom Islandcev so sprožili 13 strelov, tekmeci so v 90. minutah zabeležili le tri. Francozi pa kot eden izmed favoritov za naslov evropskih prvakov po spodrsljaju proti Danski (0:1) v prvem krogu v nadaljevanje potujejo z drugega mesta.

Posledično se bodo mladi galski petelini v izločilnih bojih, ti se bodo začeli 31. maja, pomerili proti Nizozemski, ki je bila najboljša v skupini A.